Svatební den Kačky a Michala se odehrával v resortu Dolní Bouda, kousek od Olomouce. Všechno probíhalo tady, na jednom místě, což mělo své nesporné výhody, prostě je to všechno „víc na pohodu“, když se nemusíte nikam stěhovat. Většinu svateb fotíme ve dvou s kolegyní Kristýnou, protože přeci jen nechceme, aby nám něco uniklo. A tady tomu nebylo jinak. Podívejme se na to pěkně postupně, jak svatební den probíhal. Jo a taky bych ještě měla zmínit, že kromě nás tu byl i kameraman.

Přípravy jsou velmi důležitou částí celé svatby a zachytit je tak, jak opravdu probíhaly, všechny nálady a emoce, to je někdy nelehký úkol. Víte proč? Protože během příprav panuje někdy dost velká nervozita, některá nevěsta chce, aby byl fotograf neviditelný a ona byla co nejvíce sama, jiná nevěsta si to užívá a chce být středem pozornosti už v tento moment. Já tentokrát fotila Michala, Kačce svou pozornost věnovala Kristýna. Už před samotným obřadem si to všichni hosté užívali a bavili se.

Obřad se konal venku pod širou oblohou a bylo to celé tak nějak na pohodu. Příroda, rodina, kamarádi. Spíše než nervozita byla ve vzduchu cítit pohoda a dobrá nálada. Sem si to prostě přišli všichni užít.

Pod širou oblohou probíhal nejen obřad, ale i hostina. Ta byla ve formě rautu. Kdo měl chuť na sladké, ten musel trošku hledat. Sladký bar byl totiž schovaný před sluníčkem pod střechou. A ten svatební dort, tak ten byl … Milé nevěsty, ten byl tak krásně fotogenický. Jen škoda, že jsem nestihla ochutnat. Nebojte se se svatebními dorty experimentovat a taky se je nebojte ukázat. Na fotkách totiž vypadají skvěle. Jo a taky se nebojte dát kousek dortu i fotografce.

Ani na téhle svatbě nechyběl populární fotokoutek, kde se dalo fotit instaxem. Přiznám se, že když jsem viděla nadšené a fotky chtivé hosty, jak se chtějí vyfotit, ale pěkně tam s tím zápasí, tak jsem odložila svůj foťák a asistovala tady. Zbytek svatebního shonu dokumentovala Kristýna. (Ještě, že jsme dvě.)

Svatební tradice a hry proběhly i tentokrát, takže pokud jste fanoušci těchto záležitostí, tak byste neměli zapomenout na hod kyticí a podvazkem, na tombolu a na svatební kvíz. Michal s Kačkou si tyto hry také vybrali a vzhledem k tomu, že do nich přidali i něco svého, neotřelého nové, tak se všichni bavili.

Snad každá nevěsta, která plánuje svatbu venku, si přeje pěkné slunečné počasí. Tady nám během párového focení dokonce zapršelo. Resp. jedna jeho část proběhla před deštěm a druhá po dešti. My fotografové máme takové počasí rádi a chci vám říct, že i bez sluníčka se dají udělat krásné zajímavé fotky. Takže se ničeho nebojte, počasí nám to zkazit nemůže, ba naopak. A strašně dlouhou jsem přemýšlela jaké fotky vám tady vybrat, takže jich dostanete pěknou porci, abyste věděli, o čem mluvím. (Sledujte to nebe.)

Pomalu se blížíme ke konci dne, přichází tma a s ní „klasické prskavkové focení„. Možností, jak tyto fotky stylizovat, je hodně. My jsme tentokrát udělali pro Kačku s Michalem špalír. Ten já mám osobně nejradši. A aby to vypadalo dokonale a bylo to bezpečné, tak jsou potřeba dloooouhé prskavky. A to tady klaplo na výbornou. Když se nepodcení příprava, tak je půl práce hotovo a pěkně to jiskří všude kolem.

Ooo, byli tu skvělí a nadšení tanečníci a tanečnice. Ty jsem si vážně užila. Nevěděla jsem, kam dřív mířit foťák.

A na této svatbě proběhla ještě jedna zajímavá aktivita, kterou bych ráda zmínila. Katka pořídila brýle, na které napsala datum svatby a jejím přáním bylo, abych vyfotila všechny přítomné hosty právě v těch brýlích. Fotky sloužily pro vytvoření památečního svatebního videa. Musím říct, že jsem se u toho celkem zapotila, protože sehnat všechny hosty a přimět je ke spolupráci… noo, nebylo to lehké. Nakonec se to ale povedlo.

Takový svatební den, ten je pro nevěstu pěkně náročný. A je náročný hned dvakrát, když je nevěsta těhotná, jako byla také Kačka. Nebojte se, milé nevěsty, delegovat část povinností na ostatní, zaúkolujte tetičky, strýčky, družičky, svědky a klidně i fotografy. Řekněte nám předem, jak si celý den přestavujete, jaké jsou vaše plány a jaká očekávání, aby byl ten váš den pro vás co nejvíce pohodový.

Milá Kačko a Michale, buďte šťastní.

A na konec ještě pár fotek z celého dne a tentokrát v černobílém provedení, protože někteří z vás ho mají taky moc rádi. Tak a to už je vážně konec.