O nás

Fotografka

Tereza Broušková

Jsem 22 letá studentka z Přerova. Mám vystudovanou vysokou školu v Olomouci, obor všeobecná sestra. Momentálně studuji druhý bakalářský obor na stejné univerzitě – vychovatelství. Mám fenku Zuzanku, kterou jsme si vzali z útulku před 7 lety. Mimo focení dělám i řadu jiných věcí. Ráda čtu, hraju na klavír, jezdím na výlety, dělám náušnice a různé dekorace z drátků, zajímám se o tanec a zpěv a když dostanu chuť, tak i něco nakreslím.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak jsem se k focení dostala?

Fotím prakticky od malička. Dříve jsem fotila hlavně přírodu. Když mi bylo 15-16 začala jsem dělat fotomodeling, díky kterému jsem získala hodně zkušeností, které využívám při focení. V roce 2012 jsem se rozhodla, že mimo krajinu a hmyz, budu fotit i lidi a jejich mazlíčky.

Čím fotím?

Začínala jsem na klasickém fotoaparátu na film. O pár let později jsem dostala vlastní digitální kompakt a v roce 2012 jsem dostala zrcadlovku Nikon D3100 + základní objektiv. Své vybavení jsem rozšiřovala a nyní mám Nikon D700, odraznou desku, objektiv Nikon 50mm f/1.4 G, Nikon 24-70mm f/2,8, blesk SB-700, dvě fotoplátna, softbox a pár stativů a rekvizit. Mým cílem je vlastní profesionálně vybavený ateliér.

Co fotím?

Zabývám se především portrétní fotografií. Fotím jednotlivce, rodiny a děti. V menší míře pak párové fotografie, svatby a domácí mazlíčky. Nedá se říct, co mě baví nejvíce. U jednotlivců mám čas si vytvořit určitý vztah k danému člověku. U rodinného focení se většinou hodně nasmějeme. U dětí a mazlíčků je to rychlovka, protože pořád někam utíkají.

Kde můžete vidět moji práci?

Moji kompletní práci si můžete prohlédnout na facebooku. Na této stránce ve složce portfolio, naleznete výběr mých nejlepších fotografií. Pokud se zajímáte o zákulisní fotografie, modelky a přípravy, tak ty si můžete prohlédnout na instagramu.

Moje fotografie jste také mohli zahlédnout v nějaké soutěži. Účastnila jsem se například soutěže „Po stopách Žerotínů“, kde jsem získala cenu za 1. místo. V září 2016 jsem se účastnila fotosoutěže „Přerovské příběhy“, kde jsem obsadila krásné 2. místo. Více se dozvíte v sekci Aktuality.

Měla jsem také možnost vystavovat s fotografickým sdružením SNAFO v Přerově. Fotografie ze soutěží a výstav si můžete prohlédnout v albech.

 

Jak probíhá uprava fotografií?

Pořízené fotografie upravuji v programech Photoshop a Gimp. Doba na jednu fotografii se pohybuje od 10 do 60 minut. Fotografie dodávám ve více barevných provedeních. Upravuji podle svých časových možností. Před focením Vás o nich informuji.

Kadeřnice

kaderniceVeronika Daňová

Pocházím z Přerova. Je mi 20 let. Jako kadeřnice tu jsem pro zájemce už 4 roky. Už jako malá jsem se chtěla stát kadeřnicí. Ráda jsem česala a stříhala panenky a vždy, když mi zavazely vlasy, tak jsem je prostě ustřihla. Ve škole jsem se účastnila různých soutěží, ve kterých jsem se umisťovala na předních příčkách. Velmi ráda tvořím účesy, střihy, melíry atd.,

 

 

Vizážistka

Vendula Melková

Bydlím v Prostějově a je mi 22 let. Vizážistika je mým velkým koníčkem už hodně dlouhou dobu. Celou mou tvorbu můžete nalézt na mém portfoliu na facebooku.

 

 

Rada na závěr

Na focení nedoporučuji chodit pouze s vlastním líčením. Fotoaparát „žere“ barvy a sytost, proto ve skutečnosti musíte vypadat „zmalovaně“, aby to na fotce bylo alespoň trošku vidět. Pokud se chcete nechat vyfotit jako jednotlivec nebo pár, kde je důraz na váš obličej a detaily, tak určitě možnost líčení využijte. Pokud jde o rodinné focení, u kterého jde především o sílu okamžiku a přirozenost, tak je to celkem nadbytečné. Vše záleží na vašem uvážení. Pokud potřebujete radu, neváhejte napsat.