Fotografka – Tereza Broušková

Jsem 28 letá fotografka/všeobecná sestra z Přerova. Mimo focení dělám i řadu jiných věcí. Ráda čtu, jezdím na výlety, dělám náušnice a různé dekorace z drátků i jiných materiálů a když dostanu chuť, tak i něco nakreslím. V posledním roce jsem se stala nadšenou pěstitelkou pokojových rostlin ♥ a učím se šít na šicím stroji ♥

Fotím prakticky od malička. Dříve jsem fotila hlavně přírodu. Když mi bylo 15-16 začala jsem dělat fotomodeling, díky kterému jsem získala hodně zkušeností, které využívám při focení. V roce 2012 jsem se rozhodla, že mimo krajinu a hmyz, budu fotit i lidi a jejich mazlíčky.

Čím fotím?

Začínala jsem na klasickém fotoaparátu na film. O pár let později jsem dostala vlastní digitální kompakt a v roce 2012 jsem dostala zrcadlovku Nikon D3100 + základní objektiv. Své vybavení jsem rozšiřovala a nyní vlastním Nikon D700, Nikon D750, objektiv Nikon 24-70mm f/2,8, Tamron SP 85mm F/1,8, taky nějaký ten stařičký manuál 200mm, blesk SB-700, fotoplátna, softbox a pár stativů a rekvizit. 🙂

 

Co fotím?

Zabývám se především portrétní fotografií. Fotím jednotlivce, rodiny a děti. V menší míře pak párové fotografie, svatby a domácí mazlíčky. Nedá se říct, co mě baví nejvíce. U jednotlivců mám čas si vytvořit určitý vztah k danému člověku. U rodinného focení se většinou hodně nasmějeme. U dětí a mazlíčků je to rychlovka, protože pořád někam utíkají.

Kde můžete vidět moji práci?

Moji kompletní práci si můžete prohlédnout na facebooku. Na této stránce ve složce portfolio a nebo nějaké to zákulisí na instagramu.

Moje fotografie jste také mohli zahlédnout v nějaké soutěži. Účastnila jsem se například soutěže „Po stopách Žerotínů“, kde jsem získala cenu za 1. místo. V září 2016 jsem se účastnila fotosoutěže „Přerovské příběhy“, kde jsem obsadila krásné 2. místo. Více o se dozvíte v sekci Aktuality.

Měla jsem také možnost vystavovat s fotografickým sdružením SNAFO v Přerově. Fotografie ze soutěží a výstav si můžete prohlédnout v albech.

Jak probíhá úprava fotografií?

Pořízené fotografie upravuji v programech Photoshop a Lightroom. Doba na jednu fotografii se pohybuje od 10 do 40 minut. Na každé fotografii se najde něco, co se může vylepšit, aby fotka byla skvělá! Ať už je to el. vedení v pozadí, zapomenuté tašky v záběru nebo ošklivé jizvy, které byste raději neměli. 

Rada na závěr

Pokud se chcete nechat vyfotit jako jednotlivec nebo pár, kde je důraz na váš obličej a detaily, tak určitě využijte možnost líčení. Spolupracuji se zkušenou vizážistkou, která se o vás postará 🙂 Pokud potřebujete radu, neváhejte napsat.