Fotografka – Tereza Broušková

Jsem 26 letá studentka z Přerova. Mám vystudovanou vysokou školu v Olomouci, obor všeobecná sestra. Momentálně studuji navazující studium. Mimo focení dělám i řadu jiných věcí. Ráda čtu, jezdím na výlety, dělám náušnice a různé dekorace z drátků i jiných materiálů a když dostanu chuť, tak i něco nakreslím. V posledním roce jsem se stala nadšenou pěstitelkou pokojových rostlin ♥

Fotím prakticky od malička. Dříve jsem fotila hlavně přírodu. Když mi bylo 15-16 začala jsem dělat fotomodeling, díky kterému jsem získala hodně zkušeností, které využívám při focení. V roce 2012 jsem se rozhodla, že mimo krajinu a hmyz, budu fotit i lidi a jejich mazlíčky.

Čím fotím?

Začínala jsem na klasickém fotoaparátu na film. O pár let později jsem dostala vlastní digitální kompakt a v roce 2012 jsem dostala zrcadlovku Nikon D3100 + základní objektiv. Své vybavení jsem rozšiřovala a nyní vlastním Nikon D700, Nikon D750, objektiv Nikon 24-70mm f/2,8, Tamron SP 85mm F/1,8, taky nějaký ten stařičký manuál 200mm, blesk SB-700, fotoplátna, softbox a pár stativů a rekvizit – ačkoliv tyto věci vlastním, tak nemám a neplánuji ateliér!

 

Co fotím?

Zabývám se především portrétní fotografií. Fotím jednotlivce, rodiny a děti. V menší míře pak párové fotografie, svatby a domácí mazlíčky. Nedá se říct, co mě baví nejvíce. U jednotlivců mám čas si vytvořit určitý vztah k danému člověku. U rodinného focení se většinou hodně nasmějeme. U dětí a mazlíčků je to rychlovka, protože pořád někam utíkají.

Kde můžete vidět moji práci?

Moji kompletní práci si můžete prohlédnout na facebooku. Na této stránce ve složce portfolio a nebo nějaké to zákulisí na instagramu.

Moje fotografie jste také mohli zahlédnout v nějaké soutěži. Účastnila jsem se například soutěže „Po stopách Žerotínů“, kde jsem získala cenu za 1. místo. V září 2016 jsem se účastnila fotosoutěže „Přerovské příběhy“, kde jsem obsadila krásné 2. místo. Více o se dozvíte v sekci Aktuality.

Měla jsem také možnost vystavovat s fotografickým sdružením SNAFO v Přerově. Fotografie ze soutěží a výstav si můžete prohlédnout v albech.

Jak probíhá úprava fotografií?

Pořízené fotografie upravuji v programech Photoshop a Lightroom. Doba na jednu fotografii se pohybuje od 10 do 60 minut. Upravuji podle svých časových možností. Před focením Vás o nich informuji.

Rada na závěr

Pokud se chcete nechat vyfotit jako jednotlivec nebo pár, kde je důraz na váš obličej a detaily, tak určitě využijte možnost líčení. Spolupracuji se zkušenou vizážistkou, která se o vás postará 🙂 Pokud potřebujete radu, neváhejte napsat.